MUDr. Miluše Sáblíková

Poradna pro pacienty

Od: Admin
Datum: 11.3.2013
Čas: 21:36:46

Neváhejte se zeptat!

Od: Kateřina Kachlíková
Datum: 7.5.2013
Čas: 10:48:16

Dobrý den, paní doktorko,
Jakub nastupuje od září na Gymnázium se sportovním zaměřením a já bych mu ještě před tím chtěla nechat udělat sportovní lékařské vyšetření. Děláte ho i vy nebo nám někoho doporučíte?
Děkuji za odpověď, napište mi prosím na „kachli@seznam.cz“
Kachlíková

Od: Eva Mládková
Datum: 27.9.2014
Čas: 13:51:09

Dobrý den,
V listopadu se mi má narodit dcera a chci ji přihlásit k Vám. Musí se u Vás zaregistrovat dříve než se narodí nebo až po narození

Od: Eva Mládková
Datum: 5.10.2014
Čas: 17:06:15

Dobrý den, děkuji za dotaz. Postačí takto formou dotazu, emailu či zavolání. Jak porodíte a budou Vás z porodnice propouštět domů, prosím zavolejte nám a domluvíme se na návštěvě a dalších podrobnostech. Přejeme hodně zdraví a sil, ať vše dobře zvládnete. Sáblíkovy

Od: Eva
Datum: 24.1.2017
Čas: 22:18:45

Dobrý den přeji do ordinace a prosím o zprávu kolik stojí vyšetření zraku přístrojem Plusoptix u dětí ? Je hrazeno vyšetření zdravotní pojištovnou dětem do 3 let? Je možno se objednat kdykoliv v pracovní dobu nebo jsou dane přesné termíny na vyšetření? Děkuji za zprávu.

Od: Lenka Mičínová Sáblíková
Datum: 28.1.2017
Čas: 16:18:29

Dobrý den, vyšetření zraku přístrojem Plusoptix stojí 170,– Kč, bohužel není hrazeno zdravotní pojišťovnou, je to vyšetření tzv. nadstandardní. Na vyšetření je možno se objednat telefonicky, emailem nebo zprávou přes facebook. Většinou máme stanovený den, obvykle pondělí odpoledne, kdy vyšetřuje, ale lze se domluvit i na jiný termín dle Vašeho přání. Děkujeme!

Od: Veronika
Datum: 22.4.2017
Čas: 20:30:20

Dobry den,chtela bych se zeptat zda ockovani mmr je v 15 mesicich povinne,nebo lze oddalit az bude dite starsi?

Od: Kateřina
Datum: 3.5.2017
Čas: 18:39:36

Dobrý den paní doktorko,
Chtěla bych se Vás zeptat,mám dvouletou dceru,a od mala se ji špatně,nebo spíše hůře hojí drobné ranky a odřeniny,zůstavají ji po tom jizvičky a flíčky,a to si to vůbec neškrábe,ptala jsem se na to svých kamarádek,a žádná s tím nemá žádnou zkušenost,všem se to hojí normálně,tak by mne zajímalo jestli malé chybí nějaké vitamíny nebo něco jiného. Protože když jsi vzpomenu na své dětství tak se nám ty odřeniny atd.hojili takřka před očima v nadsázce.

Děkuji za odpověď.

Od: Lenka Mičínová Sáblíková
Datum: 4.5.2017
Čas: 19:26:35

Odpověď pro Veronika: očkování MMR se doporučuje začít od 15. měsíce věku dítěte, tudíž lze i později, záleží, jak moc „později“ si představujete očkování odložit. 1 dávka očkování MMR je důležitá pro vstup do MŠ. Vše záleží na individuální domluvě. Pokud máte více otázek, klidně mi napište email: Sablikova.Len­ka@seznam.cz

Od: Lenka Mičínová Sáblíková
Datum: 4.5.2017
Čas: 19:28:56

Odpověď pro Kateřina: co se týče hojení, vše záleží na tom, jak vypadá kůže člověka/dítěte, v podstatě je to genetická záležitost, zda máme sklon se hojit dobře nebo špatně. Pouhý nedostatek vitamínu většinou nebývá příčinou špatného hojení, záleží na stavu kolagenu, podkoží, sklonu k tvorbě tzv. keloidních jizev. Pokud má Vaše malá jizev více, stavte se za mnou a podíváme se na to.

Od: Kamila Tomková
Datum: 5.5.2017
Čas: 13:16:25

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,zda už mám dávat synovi Nutrilon 2? 13.5. mu bude 5 měsíců a už skoro měsíc má příkrmy. Děkuji za odpověď.

Od: Naděžda
Datum: 13.1.2020
Čas: 20:38:40

Dobrý den,
dcera (6,5 roku) má dlouhodobě zvýšenou teplotu. Někdy je na dotek podle mě těsně pod 37 st., většinu dne má kolem těch 37 – 37,2. Před pár dny měla odpoledne 37,4.

Nedokážu říct, jak dlouho to má, všimla jsem si toho náhodou. Má to minimálně 1–2 měsíce, ale nemůžu říct, jestli to nemá půl roku, rok nebo stále… (běžně ji totiž měřím jen při nemoci)

Vyšetření u jiné lékařky – moč i krevní testy byly v pořádku (CRP, krevní obraz, jaterní testy, štítná žláza, EB virus, mononukleoza…).
Cca před půl rokem byla z jiného důvodu na imunologii, tam je také vše ok.

Jiné příznaky nemá – není unavená, nic ji nebolí, netrpí nechutenstvím, na poslech v pořádku, bříško taky prohmatáno a je ok. Nemocná byla naposledy loni v únoru, kdy měla zápal plic (bez hospitalizace), poté měla na jaře běžnou rýmu, od té doby nic – již třičtvrtě roku absolutně bez nemoci, bez nachlazení.

Kdybych ji neměřila, nepoznám, že je něco v nepořádku.

Je možné, že je to u dítěte běžná teplota?
Myslíte, že by bylo dobré udělat nějaká další vyšetření? Jaká?

Minulý týden byla u zubařky, ta říkala, že jí rostou šestky. Praktická Mudr. ale tvrdí, že takto dlouho by od zubů teplotu neměla.

Měřím ji klasickým stupnicovým teploměrem.

Děkuji.

Od: Jana Mokrá
Datum: 1.2.2020
Čas: 13:57:46

Dobrý den, Florian (9 m) bere od čtvrtka ATB Ospam ( streptokok). Včera po něm zvracel, dnes se mu vysela kopřivka. Malé v léčbě pokračovat? Děkuji, Jana Mokrá

Od: Petra Zítková
Datum: 10.6.2020
Čas: 16:02:32

>

Dobrý den paní doktorko,chtěla bych se touto cestou vyptat na očkování proti meningokovi.Je to jednorázová dávka nebo jich je několik za sebou a jestli se po nějaké době přeočkovává nebo je toto očkování účinné po delší dobu.Jakou vakcínou očkujete.Děkuji moc za odpověď ,s pozdravem Zítková

Od: Kajka
Datum: 22.6.2022
Čas: 15:32:33

Dobrý den,
Zajímalo by mě zda-li jste otevřeni možnosti registrace novorozence k vám po ambulantním porodu nebo zda-li s tím nejste v souznění.
A zda je možnost se případně domluvit pak na vyšetření kyčlí atd u novorozence v domácím prostředí.

Moc děkuji za reakci

strana: 1 
Přidat zprávu


* - povinné položky