Lenka Mičínová Sáblíková

Jmenuji se Lenka Mičínová Sáblíková. Narodila jsem se roku 1984 v Novém Městě na Moravě a dětství jsem strávila v Bystřici nad Pernštejnem, kde žiji dosud.

Roku 2004 jsem odmaturovala na bystřickém gymnáziu a po té jsem byla přijata na Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Již během studia jsem se věnovala pediatrii - tedy dětskému lékařství. 3 roky během studia na lékařské fakultě jsem absolvovala rozšířenou výuku dětského lékařství s praxí v brněnské dětské nemocnici.

Po promoci v roce 2010 jsem nastoupila do ordinace své maminky, kde pracuji dosud. 6 měsíců jsem strávila na Dětském oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě a v lednu 2011 jsem nastoupila na Pediatrickou kliniku Fakultní dětské nemocnice v Brně, kde pracuji stále.Pracovala jsem na oddělení pro kojence, menší děti, dále na oddělení pro větší děti a dorostence, dětské jednotce intenzivní péče a 3 měsíce ve fakultní porodnici Obilní trh. Také se podílím na službách na lůžkovém oddělení a na lékařské pohotovostní službě (LSPP) v brněnské dětské nemocnici.

Dne 4.6.2014 jsem úspěšně absolvovala atestaci z oboru praktické lékařství pro děti a dorost. Dále se věnuji problematice dětské obezitologie.

Pro zkvalitnění péče o naše pacienty se účastním mnoha odborných školení a seminářů, jsem zapojena do celoživotního vzdělání lékařů.

Jsem členkou České lékařské komory, České pediatrické společnosti a Společností praktických lékařů pro děti a dorost.