Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Světelná terapie – BIOPTRON

Světlo je hlavním zdrojem života a energie. Je vědecky dokázáno, že mnoho nemocí a duševních poruch je způsobeno nedostatkem světla.

Dnes trávíme většinu času v uzavřených prostorách, bez denního světla a to je velmi nebezpečné pro naše zdraví. Světlo je důležité pro zachování zdraví a prevenci nemocí.

Využití světelné terapie v lékařství má dlouhou historii. Tzv. „helioterapie“ byla první přírodní světelnou terapií, která byla úspěšně používána jako účinná léčebná terapie pro prevenci a léčení již ve starověké civilizaci Řeků a Egypťanů.

Jak světlo Bioptron funguje?

Různé vlnové délky světla spouštějí biologické a buněčné reakce. Světlo je absorobováno tkáněmi a zlepšuje metabolismus buněk. Výsledkem jsou: zvýšení buněčné energie, zlepšení mikrocirkulace a zvýšení buněčné aktivity, zvýšená produkce kolagenu a elastinu, zmírnění otoků a zánětů.

Bioptron je bezpečná, účinná a cenově výhodná terapie určena pro všechny.

Systém světelné terapie Bioptron je klinicky testovaný, schválení a certifikovaný k ošetření a léčbě:

  • bolesti – účinně tlumí boelst zlepšením krevního zásobení a zmírňuje svalové křeče (je vhodný u bolestí zad, ramen, krku, atrózy, podvrtnutí…)
  • ran – hojí rány až dvakrát rychleji, snižuje bolest, nepohodlí a tvorbu jizev, je vhodný na rány po úrazech, popáleniny, transplantace, rány po operacích…)
  • dermatologických onemocnění a kožních problémů – zejména je vhodný na ekzémy, proležininy
  • sezónní afektivní poruchy – projevuje se nedostatkem denního světla, zejména tedy v podzimních a zimních měsících, kdy lidé trpí pocitem únavy, špatné nálady, nedostatku energie a deprese, typické pro sezónní afektivní poruchu jsou chronická únava, snížená motivace, zvýšená potřeba spánku, zvýšená chuť k jídlu
  • děti a novorozenci – zde lze Bioptron použít pro léčbu onemocnění kůže (ekzém), menších rad, zranění a popálenin (modřiny, vyrážky, zarudnutí pokožky), alergických onemocnění (astma), infecí horních cest dýchacích (nachlazení, angina), muskuloskeletálních onemocnění, sportovních zranění (svalové křeče, natažení svalů)

Možnost terapie v naší ambulanci a to vždy v úterý od 11.00 do 14.00 hodin po předchozím telefonickém nebo osobním objednání. Vhodná je série alespoň 5 sezení, kdy jedno sezení trvá 10 minut.

Aplikace světelné terapie přístrojem Bioptron není hrazena z veřejného zdravotního pojištění.